Günümüzde tüketiciler muhteşem konumda!

Artık, dünyadaki herhangi bir şirketten istediğimiz her şeyi satın alabiliriz, dilediğimiz bir konu hakkında yorumda bulunabiliriz ve seçim hakkımız sonsuzdur. Neyi destekleyeceğimiz, konuşacağımız, satın alacağımız, boykot edeceğimiz veya tanıtacağımız konusunda her yerdeki insanlarla bağlantı kurabilir veya kolaylıkla bu bilgilere ulaşabiliriz. Tam olarak ne istediğimizi bulmak, konuşmak ve satın almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Her bilgiye çok rahat ulaşabildiğimiz bu ortamda bilgiyi çok da hızlı tüketebiliyoruz. Aynı şekilde markalar da bu edindiği bilgilerle yenilikler yapabiliyor veya yanlış kararlar alabiliyor. İşte bu noktada tüketiciler, markalar, markaların ürünleri, hizmetleri ile olan iletişimi temelde değişmiştir.

Tüm bu değişikliklerle birlikte, dijital dünyada oluşan bu amansız veri dünyasında son on yılda tüketici görüşleri ve davranışlarında bir patlama görüldü. Bugün, 3.8 milyar insan aktif olarak sosyal medyayı kullanıyor. Sadece Twitter’da kullanıcılar tarafından her gün 480 milyon paylaşım yapılıyor. Tüm markaların, kurum ve kuruluşların insanların/tüketicilerin düşüncelerini neyi istediklerini anlamak için bu verileri kullanmak, her markanın, kurumun başarılı olması için hayati önem seviyesindedir.

Ancak bu veriyi anlamlandırmak, kararlarınızı etkileyecek seviyeye getirmek kolay değil ve sınıflandırılmamıştır. Hızlı bir şekilde anlamanız ve harekete geçmeniz için önünüzde çok dağınık bilgi yığını olabilir.

Adba Analytics işte bu konuda devreye girmektedir.

Veri mühendisliği, yapay zeka, pazar araştırması ve marka stratejisindeki şirket içi uzmanlığımızın bir araya gelmesiyle, kuruluşların müşterinin sesini dinlemesine yardımcı olmak için benzersiz bir konuma sahibiz. Bunu milyarlarca tüketicinin sesine yapı ve anlam getirerek, bu gücü herkese ulaşacak seviyede anlaşılabilir yapıyoruz.

Biz buna Dijital Tüketici Analizi diyoruz.

Örneğin, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Coranavirüs salgının sektörlere etkisini, tüketicide değişen davranışları, insanların düşüncelerini anlamlı bir veri haline getirerek stratejik kararlarınıza yön verebilir, gelecek planlarınızı veriye dayalı olarak doğru şekilde belirleyebilirsiniz.

Değişen Dünyadaki Yerimiz

Bizi takip ediyorsanız, araştırma dünyasındaki yeteneklerimizi her zaman genişlettiğimizi bilirsiniz. Müşterilerimizin verilerimizle ilgili doğru soruları sormasına ve öngörüyü eyleme geçirmesine yardımcı olan harika bir Strateji ve Analiz ekibi oluşturduk.

Tüketicilerin ne istediklerini ve düşündüklerini anlamak için yapay zeka teknolojimiz, esnek ve sınırsız kural tabanlı segmentasyonu ile tüketici araştırmalarımız, şu anda Arçelik, DeFacto, Kızılay, Türk Telekom, Türk Hava Yolları gibi Türkiye’nin en saygın kuruluşları olan müşterilerimize, insan/tüketici düşüncesinin dünyanın en büyük arşivinden faydalanmasına, sosyal verilerin ötesine geçmeye, eş zamanlı kriz ve trend konuları takip etmeyi, müşteri ile iletişimi geçmeyi, pazar araştırmalarını ve daha derin, daha zengin iç görüler ortaya çıkarmak için farklı veri metrikleri ve hizmetlerini sunmaktayız.