Covid-19 Döneminde Spor Dünyası Gündem ve İletişim Analizi

Ocak ayında Çin’in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsü, birçok sektörü olumlu ve olumsuz şekilde etkilemiştir. Kısa süre içerisinde hem dünya genelinde hem de ülkemizde virüsün etkisi hissedilmeye başlanmıştır. Birçok sektör bu virüs salgınına karşı kendi önlemlerini alarak kriz yönetimini başarılı şekilde yürütmüştür. Bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetme noktasında müsabakaların durdurulması-ertelenmesi gibi konularda hiç kaçınılmaz ki spor dünyası da dijital dünyada yakın bulmuştur.

Bu raporda global ve Türkiye’de spor dünyasının Covid-19 salgını çerçevesinde dijital medyadaki yansımalarını mercek altına alacak, bu dönemde kitlesiyle olan iletişimini inceleyeceğiz.

Raporumuzda cevabını bulacağınız başlıca sorular şu şekildedir:

Dijital medyada spor dünyası hakkında ne kadar paylaşım yapılmıştır, bu paylaşımların kaynağı ve duygusu nedir?

Bu paylaşımlarda Covid-19 virüsünün yeri nedir? Gündemde kendine ne şekilde yer edinmiştir?

Salgın döneminde hangi isimler ön plana çıkmıştır?

Salgının futbola olan etkisi nedir ?

Futbolda konuşulan isimler kimlerdir?

Araştırma yapılan mecralar: Forumlar, Bloglar, Yorumlar, Twitter, Youtube, Haber siteleri mecralarında araştırma yapılmış ve Facebook ve Instagram paylaşımları araştırmaya dahil edilmemiştir.

Araştırma tarihi: Rapor 21 Ocak – 17 Mart 2020 tarihlerini kapsamaktadır.

Rapora ulaşmak için tıklayınızCorona Virüsü Spor Dünyasını Esir Aldı - Dijital Mecralar Analizi - 21 Ocak - 17 Mart 2020