Covid-19 Döneminde Emeklilik ve Sigorta Sektörü Gündem ve İletişim Analizi

Korona virüsünün en büyük bedeli sağlık olarak öne çıktığı görülmektedir. “Her şeyin başı sağlık” sözününde de pandemi döneminiyle sağlığın önemi kat be kat artmıştır. Bunun yanında, pandeminin  sadece sağlığa etkisi görülmeyip diğer birçok alanda da etkisinin göstermiş kısaca hayat olarak nitelendirdiğimiz sigorta ve emeklilikte önem kazanmıştır.

Bu raporda  emeklilik ve sigorta sektörünü mercek altına alacak, dijital medyanın bu sektör hakkında ne düşündüğünü öğreneceğiz.

Raporumuzda cevabını bulacağınız başlıca sorular şu şekildedir:

Dijital medyada sektör hakkında ne kadar paylaşım yapılmıştır, bu paylaşımların kaynağı ve duygusu nedir?

Bu paylaşımlarda Covid-19 virüsünün yeri nedir? Gündemde kendine ne şekilde yer edinmiştir?

Salgın döneminde hangi marka ön plana çıkmıştır? Bu markaların adı salgın ile ne kadar anılmıştır?

Kullanıcılar ve haber kaynakları dijital medyada emeklilik ve sigorta sektörü ile ilgili paylaşım yaparken en çok hangi konulara odaklanmıştır? Bu konuların dağılımı nedir? Belirlenen konuların marka özelinde dağılımı nasıl olmuştur?

Kullanıcılar markalar hakkında genel görüşü nedir? Markalar özelinde en çok hangi konular göz önündedir?

Markalar salgın başlangıcından itibaren tüketiciyle ne şekilde iletişim kurmayı tercih etmiştir? Bu iletişimlerin en değerlileri, tüketici gözünde fark yaratan iletişimler hangileridir?

 

Araştırma yapılan mecralar: Forumlar, Bloglar, Yorumlar, Twitter, Youtube, Haber siteleri mecralarında araştırma yapılmış ve Facebook ve Instagram paylaşımları araştırmaya dahil edilmemiştir.

Araştırma tarihi: Rapor 1 Mart – 9 Nisan 2020 tarihlerini kapsamaktadır.

Analiz Edilen Markalar: Halk Emeklilik, Ziraat Emeklilik, BNP Paribas CardifTR, Cigna Finans, NN, MetLife, Garanti BBVA, Vakıf Emeklilik, Groupama, Avivasa, Bereket Sigorta, Fiba Emeklilik, Anadolu Hayat Emeklilik, Katılım Emeklilik, AXA, Allianz

Rapora ulaşmak için tıklayınızEmeklilik ve Sigorta Sektörü - (Covid-19)